KONTAKTY

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Poštová 1661/2
921 01, Piešťany
tel: +421 33 77 44 606
fax: +421 33 77 44 606
napíšte nám
mobil: 0903 718279
mobil: 0903 457177

TOVAR V AKCII

MĚNOVÁ KALKULAČKA

Gitarová poradňa / Ladenie gitary

*

Novšiu verziu gitarovej poradne nájdete kliknutím na tento link:

https://www.hudobnynastroj.sk/page/gitarova-poradna


*

Naladiť gitaru, to je veľká výzva. Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903/718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa :)

Pre začínajúceho gitaristi to väčšinou je problém. V prvom rade je potrebné mať hudobný sluch a potom určité skúsenosti. Bude dobré, keď vám v začiatkoch pomôže skúsenejší hráč alebo ochotný predavač v hudobných nástrojoch, pokiaľ je gitarista. Na nasledovnom videu si môžete pozrieť postup najpoužívanejšieho a najjednoduchšieho spôsobu ladenia gitary, kedy porovnávame dvojice strún medzi sebou.

Ladenie gitary


Celú tému k tomuto spôsobu ladenia gitary si možete pozrieť tu:

http://www.marianguitar.com/index1_6.html

 

Ďalšou možnosťou, ako naladiť ditaru bez dostatočných skúseností je použitie fúkacej alebo digitálnej ladičky. Pri digitálnej ladičke je potrebné vedieť odsledovať informácie na displeji ladičky a trochu skúsenosti s ňou, čo myslím nebýva taký problém a je to určite veľmi nápomocná vec. Z mojej skúsenosti z praxe môžem doporučiť nasledovné digitálne ladičky JOYO JT-12B, JOYO JMT-9006B a JOYO JMT-003. Pre lepšiu informáciu sem prikladám video manuály k ovládaniu ladičiek JOYO JT-12B a JOYO JMT-9006B.

 

Video manuál ovládania ladičky JOYO JT-12B


Video manuál ovládania ladičky JOYO JMT-9006B


Existujú aj iné - alternatívne spôsoby ladenia gitary ako je ladenie "E - A - D - g - h - e1". Vrelo doporučujem, naučiť sa najskôr hrať so štandardným ladením a až potom skúšať aj ladenia alternatívne (niektoré struny, alebo aj všetky sa ladia inak), prehľad ktorých si môžete pozrieť tu: http://www.marianguitar.com/index2_1.html

Ladenie gitary prirodzenymi flazoletmi je náročnejším ale presnejším spôsobom ladenia gitary. Pri tomto spôsobe musíte mať najskôr zvládnutý techniku hry prirodzených flažoletov ku ktorej si môžete pozrieť nasledovné linky a videa:

Ladenie gitary prirodzenymi flazoletmi

Celá téma ladeie gitary prirodzenými flažoletmi: http://www.marianguitar.com/index2_2.html

Natural harmonics nad 5. pražcom http://www.youtube.com/watch?v=yYGrvkQmK_A

Natural harmonics nad 7.pražcom http://www.youtube.com/watch?v=tiGF45_uQl0

Natural harmonics nad 12 pražcom http://www.youtube.com/watch?v=1FZ7DuEAQIE

Špeciálne techniky - Flažolety http://www.marianguitar.com/index2_5_2.html

Celú gitarovú web on-line školu môžete navštíviť bezplatne na linku

http://www.marianguitar.com/index.html


YWFmM