KONTAKTY

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Poštová 1661/2
921 01, Piešťany
tel: +421 33 77 44 606
fax: +421 33 77 44 606
napíšte nám
mobil: 0903 718279
mobil: 0903 457177
MĚNOVÁ KALKULAČKA

Gitarová poradňa / Aparatúra pre gitaru

*

Novšiu verziu gitarovej poradne nájdete kliknutím na tento link:

https://www.hudobnynastroj.sk/page/gitarova-poradna


*

Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903/718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa :)

K elektrickej gitare je treba ďalšiu výbavu. Na domáce hranie vám stačí aparát 7 - 25W s 8" reproduktorom napríklad toto - Rage-258. Najčastejšie je to gitarové kombo (najčastejšie drevenná skrinka v ktorej je zabudovaný zosilňovač a reproduktor.) Kombo patrí medzi najpoužívanejšiu gitarovú aparatúru. Gitara sa s kombom prepája nástrojovým kablom so 6,3mm jack konektormi.

Na hranie v malých kluboch a na malých pódiách, kde sa bubeník celkom kontroluje vám stačí kombo o výkone 30 - 60W napríklad toto - Envoy110, podľa typu a konštrukcie. Elektrónkové kombá sú hlasitostne účinnejšie ako tranzistorové. Na väčšie pódium a koncertovanie to väčšinou chce 100 a viac watové kombo alebo zostavu (hlava + reprobox). Toto je ešte samozrejme ovplyvnené štýlom hudby, podľa ktorého si vyberáte typ komba, resp. značku. Reprobox s hlavou vždy prepájajte speaker (reproduktorovým) káblom, nie nástrojovým!

Názov elektrická gitara neznamená, že elektrickú gitaru pripájate do 230V siete, to by vás mohlo zabiť! Ale nemajte strach, taký kábel ktorým by sa dala spojiť elektrická gitara a elektrická zásuvka neexistuje. Ale za roky mojej praxe som sa už stretol s predstavou, že sa elektrická gitara pripája do elektriky.

Medzi najčastejšie používanú gitarovú aparatúru patria táto:

gitarové kombo http://www.marianguitar.com/index6_2.html

gitarový predzosilňovač - preamp http://www.marianguitar.com/index6_1.html

gitarová hlava a reprobox http://www.marianguitar.com/index6_3.html

Prehľad niektorých videoukážok na rôzne gitarové aparáty - pozriete tu!

 

Akoby nie náhodou som doteraz v podstate hovoril o aparatúre ku elektrickej gitare. Ono to totiž nie je jedno, aké kombo použijete k elektrickej alebo elektro-akustickej gitare. Hrať to bude tak či tak, otázkou zostáva ako to bude hrať. Pretože vás nechcem na začiatok zahlcovať množstvom informácií a údajov, stačí ak si zapamätáte, že kym elektro-akustická gitara potrebuje kombo so širokopásmovým reproduktorom, naproti tomu elektrická gitara potrebuje kombo so špecialne ladeným reproduktorom, ktorý prenáša len určité pásma.

Kombá vhodné pre elektrickú gitaru z našej ponuky: rada TransTube * rada ValveKing * rada VYPYR *

Kombá vhodné pre akustickú gitaru z našej ponuky: rada Peavey KB * rada Peavey Ecoustic * Trace Elliot rada TA *

 

Celú gitarovú web on-line školu môžete navštíviť bezplatne na linku

http://www.marianguitar.com/index.html


YjUxNjA