KONTAKTY

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Poštová 1661/2
921 01, Piešťany
tel: +421 33 77 44 606
fax: +421 33 77 44 606
napíšte nám
mobil: 0903 718279
mobil: 0903 457177
MĚNOVÁ KALKULAČKA

Gitarová poradňa / Elektrická gitara

Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903/718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa :)

Elektrická gitara - správne elektrofonická gitara je konštrukčne odlišná od akustickej. Nepotrebuje ozvučnú skriňu (telo) s rezonančným otvorom. Zvuk je tvorený elektromagnetickou indukciou nad snímačmi, ktorých magnetické pole narušuje chvenie struny.

Zabudované snímače sú najčastejšie jednocievkové tzv. single coils (používaná skratka SC, S) alebo dvojcievkové tzv. humbuckers (používaná skratka HB, H), ktoré sa medzi sebou prepínajú 3 alebo 5 polohovým prepínačom. El. gitara môže byť osadená aj kombináciou týchto snímačov, najčastejšie SSH alebo HSH. Doporučujem si preštudovať konštrukciu a vlastnosti dvoch najpoužívanejších typov elektrických gitár - FENDER s najpopulárnejšími modelmi Fender stratocaster, Fender Telecaster a GIBSON s najpopulárnejšími modelmi Gibson LP a tiež Gibson SG.

Toto sú vyhlásené (ale patria aj medzi najdrahšie) značky. Existujú rôzny výrobcovia, ktorý viac menej presne či volnejšie kopírujú tieto modely. S našich produktov si môžete pozriet ponuku elektrických gitár.

Jednoznačne doporučujem začínajúcim gitaristom, resp. gitaristom, ktorý prechádzajú s akustiky aj na elektriku, aby si na začiatok zadovážili nástroj s pevnou kobylkou a nie so závesným systémom (ako je Floyd Rose, resp. Wilkinson). Klasické vintage tremolo sa dá nastaviť tak, aby fungovalo ako pevná kobylka. Na tomto linku môžete vidieť pri sebe rôzne typy kobylky.

Tu si môžete detailnejšie pozrieť tvar a konštrukčné prvky uvedených gitarových značiek:

Fender stratocaster * Fender telecaster * Gibson LP * Gibson SG

Náhľad na fotogalériu el.gitary Focus by LM (typ superstrat) zo snímačmi HSH

 

Elektrická gitara - všeobecný popis


 

Celú tému rozdelenie a typy gitar nájdete tu http://www.marianguitar.com/index5_2.html

Celú gitarovú web on-line školu môžete navštíviť bezplatne na linku

http://www.marianguitar.com/index.html


MGQ0MmQ0