KONTAKTY

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o.
Poštová 1661/2
921 01, Piešťany
tel: +421 33 77 44 606
fax: +421 33 77 44 606
napíšte nám
mobil: 0903 718279
mobil: 0903 457177

TOVAR V AKCII

MĚNOVÁ KALKULAČKA

Gitarová poradňa / Typy akustických gitár

*

Novšiu verziu gitarovej poradne nájdete kliknutím na tento link:

https://www.hudobnynastroj.sk/page/gitarova-poradna


*

Typom akustickej gitary rozumieme celkovú konštrukciu, vzhľad a tým aj určenie nástroja k určitému typu hry, štýlu a podobne. Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903/718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa :)

Akustické gitary sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach, konštrukciách a tvaroch, ake najpoužívanejšími sú tri typy: akustická španielka (s nylonovými strunami, málokedy - skôr vínimka s kovovými strunami), akustická gitara typu drednought alebo jumbo (s kovovými strunami) a akustická gibsonka (dnes už bežne veľmi málo používaná a skoro nezohnateľná, škoda. Celú tému opis a konštrukcia gitary nájdete na linku opis a konštrukcia gitary, kde so podrobnejšie môžete prečítať o rozdieloch a špecifikáciach jednotlivých typov.

 

Video k téme "opis a konštrukcia gitary"

*

Typický vzhľad akustickej klasickej gitary. Typický vzhľad akustickej gitary typu dreadnought a typický vzhľad akustickej gitary typu jumbo. Gitara typu dreadnought a jumbo sa líšia tvarom tela. Okrem toho býva na niektorých modeloch akustických gitár tzv. "cutaway" - výrez, ktorý má význam pre hráčov, hrajúcich vo vysokých polohách - lepšia dostupnosť na hmatníku. Takto vyzerá klasika, dreadnought a jumbo s cutaway-om - výrezom.

Podľa typu a konštrukcie gitary je možné niektoré veci na nástroji nastaviť (zriadiť). Avšak tieto úkony začínajúcim gitaristom robiť zatiaľ nedoporučujem, ale informačne sa s tým rozhodne zoznámte a časom tie najjednoduchšie veci aj vyskúšajte, možno na začiatok, pod dohľadom skúsenejšieho hráča.

 

Video k téme "nastavenia funkčných prvkov gitary"

 

Celú gitarovú web on-line školu môžete navštíviť bezplatne na linku

http://www.marianguitar.com/index.html


Y2VhOG